SCM sraz 14.- 18. 2. 2019

Sraz 14. - 18. 2. 2019

Trenéři: Flešková Linda, Markoch Elena, Mikulcová Veronika, Morawitzová Monika, Suková Iveta

Sportovci: Brabcová, Císařová, Čípová, Čtrnáctá, Dvořáková D., Dvořáková M., Fantová, Hrazdirová, Jarošová, Juráková, Klusková, Krečmerová, Korbelová, Moudrá, Muchová, Neuschlová, Nováková, Peřinová, Provazová, Sobotková, Světlíková, Šimo, Švajda, Trubková, Zounková

Tento sraz byl určen pro obě kategorie - starší žákyně i juniorky. Konal se v Olomouci na 50 m bazéně, denně měla děvčata 6 hodin vody a 2 hodiny tělocvičny. Ve volných chvílích po odpočinku se počítaly sestavy.

Starší žákyně se zde sešly v novém složení, začlenila se nová děvčata z výběru po soutěži Memoriál Míly Heršálkové v Brně. Cílem bylo naučit se volnou týmovou sestavu, také se pracovalo na zlepšeni kondice plaváním a zvýšeni flexibility ve šňůrách.

Juniorky měly celé soustředění pod vedením ruské trenérky Eleny Markoch. Nejprve se pracovalo na technickém týmu, kde byly provedeny choreografické úpravy pro lepší estetický dojem a také lepší pokrytí bazénu. Po zvládnutí technické sestavy se pracovalo na týmu volném.

Cvičení v tělocvičně vedla vždy Elena pro obě skupiny, děvčata posilovala a hodně se protahovala do šňůr. Na konci soustředění všechny prosedávaly 10 cm schodek.

Do dalšího srazu je úkolem udržet protažení šňůr, každý den večer před spaním 15 min výdrže (5 min každá noha + 5 min rozštěp) a také pokračovat v úkolech zadaných po minulém srazu.

Toto soustředění bylo pro všechny velice náročné, časovým harmonogramem i délkou. Starší žákyně pracovaly dobře, dle plánu vše splnily a je potřeba zapracovat na polohách ve vodě a lepší koncentraci. Juniorky si vedly výborně, držely tempo Eleny i náročnost připravených cviků a trenérky byly spokojeny.